LCM – M jak METRAŻ

LCM Nieruchomości 4 lutego 2021

Lokalizacja.
Cena.
Metraż.
To trzy główne cechy na które najczęściej zwraca uwagę Kupujący przy wyborze swojego nowego miejsca zamieszkania.

METRAŻ.
Paradoksalnie, nie zawsze większa przestrzeń oznacza lepszą.
Odpowiedź na pytanie, jak dobrać metraż mieszkania do swoich potrzeb wymaga uwzględnienia kilku czynników: liczby mieszkańców, ich przyzwyczajeń i stylu życia oraz możliwości aranżacyjnych danej przestrzeni.

***Liczba mieszkańców
Komfort życia mieszkańców to podstawowa kwestia, którą musisz wziąć pod uwagę, rozglądając się za wymarzonymi czterema kątami. Aby zapewnić wygodę wszystkim członkom swojej rodziny, warto zatroszczyć się o odrębną przestrzeń dla każdej osoby. Nie oznacza to, że każdy domownik musi dysponować osobnym pokojem, jednak przydałoby się wyznaczyć strefy (np. strefa odpoczynku, strefa pracy, strefa nauki, przestrzenie wspólne).

***Styl życia i plany
Bardzo duże znaczenie przy określaniu najkorzystniejszego metrażu ma Twój styl życia.
Jeśli dużo czasu spędzasz on poza domem, raczej nie zapraszasz gości, a swoje lokum traktujesz w dużej mierze jak sypialnię, wtedy powierzchnia wcale nie musi być wielka.
Jeśli jednak spora część Twojego życia związana jest z domem z pewnością przyda się większa przestrzeń. Na przykład jeśli pracujesz zdalnie warto uwzględnić w rozkładzie mieszkania dodatkową przestrzeń na odrębny gabinet albo przynajmniej wygodne miejsce do pracy.
A jeśli chętnie przyjmujesz gości, przyda się pomieszczenie oddzielone od części sypialnej, najlepiej ze sporym stołem lub dużą kanapą.

Istotne są również plany na przyszłość. Jeśli w najbliższym czasie planujesz powiększenie rodziny, warto wziąć to pod uwagę przy wyborze wielkości mieszkania.

***Ustawność
Rozkład wnętrz i ustawność poszczególnych pomieszczeń są równie istotne. Metraż przekłada się, oczywiście, na łatwość meblowania danego mieszkania, nie oznacza to jednak, że im większe mieszkanie, tym mniej skomplikowane jest jego wyposażenie. Często mniejsze mieszkanie z wyraźnie wyodrębnionymi pokojami o regularnych kształtach znacznie łatwiej jest urządzić niż wielką przestrzeń.

UWAGA!
Należy pamiętać, że większe mieszkanie, to większe koszty kredytu, większe koszty eksploatacji a także większe koszty remontu i urządzenia/umeblowania mieszkania.

Paradoksalnie, nie zawsze większa przestrzeń oznacza lepszą. Nie chodzi tu wyłącznie o względy ekonomiczne i przekalkulowanie swoich możliwości finansowych, ale po prostu o funkcjonalność i dopasowanie wielkości pomieszczeń do potrzeb.
Zanim więc zaczniesz szukać wymarzonego ”m” zastanówmy się jaka przestrzeń będzie dla Ciebie optymalna.

Jeśli zastanawiasz się nad kupnem nieruchomości, chętnie pomożemy Ci znaleźć nowe lokum o optymalnym dla Ciebie metrażu 😃
Zadzwoń.
Michał – 📲 502761990
Joanna – 📲 793941092
Jolanta – 📲 883941097
Michalina – 📲 794941095
Patrycja – 📲 531941093
Weronika – 📲 883941096
Aga – 📲 502559070

#LCMnieruchomości#lokalizacja#cena#metraż#biuronieruchomości#Toruń#najlepszebiuronieruchomości#lidernieruchomości#liderotodom#lidernieruchomościotodom#mieszkanie#dom#kupię#sprzedam#nasprzedaż