Zespół pałacowo-parkowy na progu Borów Tucholskich

lokalizacja: Motyl

1 200 000 PLN

1 451 PLN / m2

Opis nieruchomości

Ten majestatyczny budynek na pięknej działce o powierzchni 1,8 ha to Zespół pałacowo-parkowy w miejscowości Motyl.
Nieruchomość położona jest na obniżającym się terenie, 200 metrów od zjazdu z wojewódzkiej drogi 237. 3 km od drogi krajowej 25 łączącej Oleśnicę z okolicami Koszalina.
Położenie obiektu na granicy Borów Tucholskich, 19 km od malowniczego Zalewu Koronowskiego, pośród jezior, rzek i lasów jest wspaniałym miejscem dla inwestorów poszukujących oryginalnego obiektu do prowadzenia działalności turystycznej.
Nieruchomość składa się z zielonego terenu o powierzchni blisko 2 ha, położonego przy stawie młyńskim, w sąsiedztwie rzeki Sępolna oraz
zabytkowego pałacu wybudowanego około 1883 roku.
Pałac stanowi budynek mieszkalny.
Wybudowany został na planie regularnego prostokąta. Część frontowej elewacji (wschodniej) jest nieznacznie wysunięta, z kolumnową fasadą, z wyższą częścią środkową, stylem nawiązującą do neobaraku. Zachodnia część elewacji również wysunięta w środkowej części - z tarasem. Południowa elewacja z dodatkowym wejściem.

Użytkowa powierzchnia budynku to: 827 m2, na którą składają się:
Piwnice: 234 m2, parter: 288 m2, poddasze użytkowe i strych: 302 m2.
Wysokość poszczególnych kondygnacji w świetle stropów:
piwnice: 2,3-2,4 m, parter: 3,3 - 3,8 m, poddasze: 3,4 m, (0,9 m pod skosami), strych: 2,64 m w kalenicy.
Budynek posadowiony jest na ławach fundamentowych z kamienia i z cegły ceramicznej. Ściany zewnętrzne w piwnicy budowane zostały z kamienia łamanego oraz z cegły ceramicznej pełnej (piwnice), ściany kondygnacjach nadziemnych kolankowe, z cegły ceramicznej pełnej.
Lekkie konstrukcje - drewniany szkielet, obity płytami. Stropy belkowe drewniane ze ślepym pułapem, w piwnicy ceglane, odcinkowe.
Więźba dachowa jest drewniana. Dach dwuspadowy, połacie dachowe pokryte są dachówką ceramiczną karpiówką.
Stolarka jest drewniana.
Budynek wyposażony jest w instalacje (wymagające wymiany): elektryczne, wodociągowe, kanalizacyjne oraz centralnego ogrzewania - z piecem w piwnicy.

Pałac wymaga generalnego remontu. Stan obecny jest zabezpieczony i stanowi wyprowadzenie do dalszych remontów. W 2020 i 2021 roku zostały przeprowadzone prace konserwatorskie/zabezpieczające które objęły: kominy, stropy nad wejściem do budynku i korytarza, mury, ceglane sklepienia i posadzki oraz prace remontowe dachu - położenie nowych dachówek.

Nieruchomość posiada ogromny potencjał.
Nowy właściciel będzie miała możliwość korzystania z sąsiadujących z pałacem budynków które stanowiły kiedyś zaplecze dla pałacu (młyn, obory, budynki gospodarcze etc.)

Lokalizacja nieruchomości to dobre miejsce na inwestycję w rekreację i turystykę, np jako: pałac ślubów, hotel, centrum szkoleniowo-konferencyjne.

GORĄCO POLECAM I ZAPRASZAM NA PREZENTACJĘ W TYM NIEZWYKŁYM MIEJSCU!

Kontakt do opiekuna:

LCM Nieruchomości

Joanna Bucewicz
Nieprawidłowy adres E-mail
Mapa

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityce prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.